• xs extra smart
     
     
  •  
  •  

     
  •  
 
 

 

Vizyonerliği ve gerçekleştirmeyi hedeflediği hizmetler ile BT sektöründe önemli bir yer almış ve sektörde oldukça seçkin bir yere gelmiştir. Vizyonumuz, üreteceği çözüm ve yaratacağı değerlerle sektörümüzde akla ilk gelen ve tercih edilen lider bir firma olmaktır. Misyonumuz küçük, orta ve büyük ölçekli kurumlarla, perakende sektörüne yönelik, müşteri odaklı ürün tedariği ve üretimidir. Bunu, kendi üretiminin yanı sıra, iletişim ağları, bilgisayar ve tüketici elektroniği konusunda dünya lideri olan Intel, Samsung, A-Data, Symantec, Juniper, HCS, LG, Asus, Casio gibi markalarının çözümlerini, en son teknolojik gelişmeleri takip ederek bunları dünya ile eş zamanlı kendi değer zinciri üzerinden katma değerli olarak sunarak gerçekleştirmektedir.

 

Müşteri Memnuniyeti

Firmamız tüm hizmetlerini gerçekleştirirken başarının uzun süreli müşteri memnuniyetini sağlayacak yapıyı oluşturmadan geçtiğine inanmaktadır. Bunu güçlü ve kesintisiz hizmet verecek bir alt yapı, tecrübeli ekip, etkin ve verimli operasyona sahip olmak ve tüm bunların dayandığı güvenilirlik, şeffaflık, dürüstlük ve değişime hazır olma değerleriyle gerçekleştirmektedir.

 

Ürünlerimiz

Ürün yelpazesinde yer alan giriş seviyesinden en ileri düzeye kadar iletişim ağları ve PC bileşenleri yazılım ve donanım ürünleriyle, kurumsal ve bireysel farklı ihtiyaçlara yanıt verip, geniş yelpazede çözümler sunarak ve danışmanlıklar sağlayacaktır. Özellikle başarısındaki en önemli faktör olarak gördüğü odaklanmayı her aşamada hayata geçirerek, gelişen çözüm ve teknolojileri yakından takip ederek dünyanın lider markalarının çözümlerini ve en son yeniliklerini, başarılı bir şekilde müşterilerine sunacaktır. Müşteri ve ürün odaklı iş süreçleri, yeni teknolojileri ilk hayata geçirme bilinci, MobiSu’yu pazarda farklılaştıran faktörler arasında yer almaktadır.Ayrıca MobiSu ürün ve teknolojilerini dünya ile eşzamanlı Türkiye pazarına başarıyla sunarak,iş hacmini büyütmeyi ve yaygınlaşmayı amaçlamıştır. Bu nedenle, uzmanlık alanlarını yatırım yaparak ve bunu sürekli genişleterek, teknoloji üreten uluslararası firmalar ve BT sektörü şirketleri arasında güçlü ekip ve alt yapısının ürettiği katma değerler ile vazgeçilmez bir platform oluşturmaktadır.

Diğer taraftan Türkiye’de yerleşik bilgisayar firmaları son yıllarda Türkiye dışındaki projelerde veya Türk şirketlerinin yurt dışı faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde satış ve satış sonrası hizmetler sunmaktadır. Bu nedenle MobiSu çevre ülkelerde mevcut ürün portföyü ile pazara girmeyi planlamaktadır. Gerek yerel müşterilere gerekse Türkiye’de yerleşik şirketlerinin yurt dışı satışlarında ürün tedarik edebilme potansiyeline sahiptir. Bu konuda lojistik şirketleri ile işbirlikleri yürütmektedir.Teknolojinin iş ve birey yaşamındaki önemi, hükümetin bu konudaki yatırımlarını arttırması, AB uyum süreci içinde Türkiye’ye doğrudan yabancı yatırımların yarattığı rekabetçi ortamdan olumlu etkilenmekte ve 2009 yılına kadar %19,9 büyüme göstereceği tahmin ediliyor. IDC (International Data Corporation) tarafından yapılan “Türkiye Pazar Araştırmaları”na göre, BT pazarı 2006 yılında %19 büyüyerek 4 milyar ABD doları büyüklüğe ulaştığı hesaplanmıştır.

 

Hedefimiz

Tüm bu gelişmeleri çok yakından takip ederek, bu doğrultuda oluşturduğumuz stratejilerimiz ile şirketimizin 5 yıl içinde BT sektör büyüme hızından daha yüksek bir oranda büyüyeceğini öngörmekteyiz. Önümüzdeki 5 yılın sonunda cirosu 100 milyon doları aşan bir şirket olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.2007 yılında şirket, kişisel bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarda veri saklama amaçlı olarak kullanılan harici taşınabilir sabit disk birimi (external Hard Disk Drive) konusunda Türkiye pazarında lider bir kuruluş olan Samsung ile üretime başlamıştır. Türkiye pazarındaki ürünlerin satışını tek dağıtıcı olarak Yıldız Holding grup firmalarından Mersasistem üstlenmiştir. Ürünler XS Extra Smart markası altında 2007 Kasım ayında piyasada satılabilir hale gelmiş ve hızla en üst sıralarda yerini almıştır.

Ürün ilk etapta Türkiye pazarında satışa sunulmuş olup, yurtdışı satışı için de çalışmalar devam etmektedir. Bunun dışında yine firmaya ait bir marka olan Mobby taşınabilir şarj cihazlarında %100 olan Pazar payını benzersiz özellikleriyle sürdürmektedir. Mersasistem işbirliğiyle ürünlerimiz yaygın satış kanalı ile son kullanıcı ile buluşurken, diğer taraftan perakende kanalının lider bilişim market zincirleri Bimeks, Electro World, Vatan Bilgisayar, Hepsiburada, Teknosa ile lider gıda marketleri Migros, CarrefourSa, Kipa, Koçtaş vb. üzerinden kullanıcılarına ulaşmaktadır. Buradaki en önemli katma değeri, bu firmalara ürünlerin son kullanıcılara tanıtım ve sıcak satış desteğini veren 19 kişilik profesyonel satış elemanı kadrosudur. Bu sayı sürekli artmaktadır.

 

 

 

 

 
   
   

XS Extra Smart - Her Hakkı Saklıdır.